Alternativat e De Biasit nuk bindën, ja çfarë ndodh me Spanjën

Publikuar tek: sport, më 20:24 07-10-2016 Alternativat e De Biasit nuk bindën, ja çfarë ndodh me Spanjën

Përballë Lihtenshtejnit në fushë nuk zbriti Shqipëria më e mirë. Për të mos shpenzuar më shumë se duhej apo dhe për shkak dëmtimesh, De Biasi mendoi të linte jashtë disa nga titullarët për të besuar tek alternativat.

Naser Aliji ka marrë vendin e Ansi Agollit. Kapiteni u kursye dje por Aliji për asnjë moment nuk i ngjit në nivelin e tij. Llullaku u rikthye nga Kombëtare por ishte shumë larg pritshmërive dhe për asnjë moment nuk bëri diferencën në fushë. Migjen Basha u aktivizua në fundin e pjesës së parë për të marrë vëndin e Burim Kukelit të dëmtuar por as ai megjithë eksperiencën e madhe që ka nuk bëri njeriun asist.

Roshi por dhe Lila gjithashtu nuk ishin në lartësinë e duhur dhe gjasat janë që De Biasi përballë Spanjës ti rikthehet sërish zgjedhjeve të mëparshme duke mos e prekur formacionin me të cilin shkoi e u prezantua më pas në Europian./ Newsport.al

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024294137954712
array(1) { ["section"]=> string(67) "alternativat-e-de-biasit-nuk-binden-ja-cfare-ndodh-me-spanjen-55445" }