AMA i ndaloi transmetimi e këngës së saj në RTSH, reagon këngëtarja serbe Ceca

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:10 17-07-2019 AMA i ndaloi transmetimi e këngës së saj në RTSH, reagon këngëtarja serbe Ceca

Ditën e djeshme u bë e ditur se Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka bërë vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar.

Shkak për këtë është bërë transmetimi i këngëve të këngëtares serbe Svetlana Ceca Raznatovic.

Pas këtij vendimi ka reaguar Ceca ka reaguar për mediat serbe duke u shprehur se ky vendim  nuk është i vërtetë dhe se këngët e saj gjithmonë kanë qenë me tematikë dashurie, për të bashkuar njerëzit.

‘Nuk jam e informuar se këngët e mia janë ndaluar në Shqipëri. Mendoj se muzika nuk duhet të ketë kufij dhe pengesa. Të paktën kjo është rregulli që unë kam mësuar për më shumë se tridhjetë vjet në karrierën time. Nuk kam dërguar asnjë mesazh politik ose urrejtje përmes këngëve të mia. Këngët e mia gjithmonë, janë bazuar në mesazhet e dashurisë, sepse këngët e mia bashkojnë njerëzit. I dua të gjithë njerëzit’, tha Ceca për mediat serbe.

-640-0-5d2f6b6b4f293.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022223949432373
array(1) { ["section"]=> string(84) "ama-i-ndaloi-transmetimi-e-kenges-se-saj-ne-rtsh-reagon-kengetarja-serbe-ceca-172543" }