“Amanet mushkat”, Rama i përgjigjet Bashës për “abuzimet me tenderin e ushqimit”

Publikuar tek: politike, më 22:23 02-04-2020 “Amanet mushkat”, Rama i përgjigjet Bashës për “abuzimet me tenderin e ushqimit” Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama reagon për herë të parë pas akuzave të opozitës për abuzime me tenderin e shpërndarjes së ushqimit te personat në nevojë gjatë pandemisë.

Tenderi me vlerë 1.5 milion euro, sipas opozitës ëhstë fituar nga një kompani me bazë në Tetovë, që vetëm 6 ditë para se të shpallej fituese kishte futur në aktivitet edhe ushqimet.

Rama nuk dha ndonjë përgjigje konkrete, por zgjodhi të ofendojë kryedemokratin Lulzim Basha.

“Më vjen shumë keq por këto janë gjëra… nuk janë fare niveli i kësaj bisede. Unë për opozitën kam vetëm një përgjigje, amanet mushkat. Dhe realisht nuk e kuptoj pse Zoti ua refuzon vajin për kandilin e mendjes. Ne kemi mbështetur derë më derë deri më dje 131 mijë persona”, tha Rama në emisionin “Opinion”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096030235290527
array(1) { ["section"]=> string(82) "amanet-mushkat-rama-i-pergjigjet-bashes-per-abuzimet-me-tenderin-e-ushqimit-201139" }