Amanetet e Skënderbeut!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:34 17-01-2017 Amanetet e Skënderbeut!

Nga Lutfi Dervishi

1. Rruga e Arbërit! Mos harroni se kam qenë guvernator i sanxhakut të Dibrës më 1440!

2. Skënderbeu i Korçës në Champion League!

3. Sheshin Skënderbej- ta bëjnë shesh një herë në 8 vjet!

4. Kantina Skënderbeu të mos humbë emrin e mirë të konjakut Skënderbe!

5. Të dalë një aktor shqiptar dhe të luaj rolin e Skënderbeut!

6. Mos të përfshihem në Vetting pse kam ndërruar emrin e parë Gjergj Kastrioti!

7. Komisioni Venecias të ketë parasysh se Skënderbeu i shërbeu Venedikut nga 1443- 1447!

8. Të mbaroj by pass i Fierit që njerëzit të shkojnë me shpejt në Ardenicë, vendi ku u martova me Donikën.

9. Të përmirësohet lista e deputetëve të Lezhës për Parlamentin 2017!

10. Të mos ketë më shumë medalje “kalorës i urdhërit të Skënderbeut” seç kam patur unë kalorës! Dhe… mos më lëvizni nga salla sa here vijnë turqit për vizitë!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025298833847046
array(1) { ["section"]=> string(28) "amanetet-e-skenderbeut-65834" }