Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm: Për viza turistike nuk duhet garancia nga sponsori

Publikuar tek: aktualitet, më 14:31 02-03-2017 Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm: Për viza turistike nuk duhet garancia nga sponsori

“Për viza turistike nuk duhet garancia nga sponsori” kështu thuhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane lidhur me aplikimin për vizat turistike.

Nëpërmjetë një njoftimi në faqen zyrtare të 'Facebook' Ambasada sqaron se nuk duhet garancia nga sponsori kur aplikoni për vizë turistike (e kategorisë B1/B2)

Njoftimi i plotë:

“Sa më pëlqen pranvera në Tiranë; aroma e mimozave të lulëzuara është kaq e mrekullueshme! Unë dhe Keni mezi po presim të përfitojmë nga kjo kohë për të udhëtuar sa më shumë në Shqipërinë e bukur.
Ja dhe këshilla mbi vizat për këtë javë: nuk na duhet garancia nga sponsori kur aplikoni për vizë turistike (e kategorisë B1/B2) – kështu që lëreni garancinë në shtëpi! Jemi në pritje të bashkëbisedimit me ju sot dhe përgjatë javës!”

ambasada3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nishani takon kreun e ONM-së: Të shmangen tentativat për politizimin e procesit të Reformës në Drejtësi
Historia e pazakontë, 20 vite burg për një “vrasje aksidentale”, ish-kryeplaku që kërkon të çojë çështjen në Strasburg »
Article Logic
Execution time: 0.011232852935791
array(1) { ["section"]=> string(103) "ambasada-amerikane-jep-njoftimin-e-rendesishem-per-viza-turistike-nuk-duhet-garancia-nga-sponsori-70512" }