Ambasada Amerikane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm për vizat imigruese

Publikuar tek: kulture-art, më 09:25 01-02-2018 Ambasada Amerikane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm për vizat imigruese

Ambasada Amerikane në Tiranë jep një njoftim të rëndësishëm për vizat imigruese në Shtetet e Bashkuara.

Sipas këtij njoftimi në rrjetet sociale, aplikantët do të njihen më mirë me disa kritere për të përfituar një vizë në SHBA.

“Sa ditë të këndshme pata unë e Kenny në Lezhë! Lexoni më poshtë rreth bisedës tonë atje: Intervistat e vizave imigruese caktohen nga Qendra Kombëtare e Vizave në Shtetet e Bashkuara. Për disa kategori vizash - fëmijët e martuar dhe vëllezërit e motrat - aplikantët duhet të presin me vite përpara se çështjes së tyre t’i vijë radha për intervistë. Për të kuptuar se sa kohë do t'ju duhet të prisni, lutemi të shqyrtoni buletinin e vizave këtu: https://go.usa.gov/xn7Zs #...”, sqaron ambasada.

amb.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007011890411377
array(1) { ["section"]=> string(83) "ambasada-amerikane-ne-tirane-jep-njoftimin-e-rendesishem-per-vizat-imigruese-108693" }