Ambasada amerikane sfidon shqiptarët: Gjeni çfarë po reciton donald Lu (VIDEO)

Publikuar tek: barometri, më 12:55 22-03-2018 Ambasada amerikane sfidon shqiptarët: Gjeni çfarë po reciton donald Lu (VIDEO)

Ambasada Amerikane ka publikuar një video mjaft të veçantë në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Në ditën ndërkombëtare të poezisë, trupi diplomatik ka vendosur që të recitojë disa prej vargjeve më të njohra që janë shkruar nga poetët e mëdhenj të shqipërisë.

“Sot është Dita Ndërkombëtare e Poezisë. Ne po e festojmë duke recituar vargje prej disa nga poetëve më të njohur të Shqipërisë. A mund ti gjeni titujt e poezive dhe emrat e poetëve?” shkruan ambasada.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069270133972168
array(1) { ["section"]=> string(82) "ambasada-amerikane-sfidon-shqiptaret-gjeni-cfare-po-reciton-donald-lu-video-114120" }