Ambasada Amerikane thirrje shqiptarëve: Aplikoni për bursa brenda kësaj date

Publikuar tek: aktualitet, më 08:42 14-03-2018 Ambasada Amerikane thirrje shqiptarëve: Aplikoni për bursa brenda kësaj date Ambasada e SHBA ne Shqiperi

Ambasada Amerikane bën thirrje profesionistëve të çdo rajoni në Shqipëri, që të aplikojnë në projektin e bursave 42-ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Aplikimet do të bëhen brenda dates 31 mars e projekti në fjalë përfshin 38 profesionistë nga 5 vende të Europës dhe 19 udhëheqës nga SHBA. Sipas njoftimit të ambasadës, ky projekt përben një shkembim dypalësh.

“Thirrje për të gjithë profesionistët e çdo rajoni në Shqipëri për të aplikuar në një bursë 42-ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës! Ky program është një shkëmbim dypalësh që përfshin 38 profesionistë nga 5 vende të Europës dhe 19 udhëheqës nga Shtetet e Bashkuara, të cilët do mund të sjellin ndryshim pozitiv në komunitetet e tyre. Mësoni më shumë dhe aplikoni deri më 31 Mars”, -thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Intervista EKSKLUZIVE e Arta Markut, ja ku DO TA SHIHNI të enjten
Deputeti i Elbasanit uron Ditën e Verës: Me ca foto bruto... »
Article Logic
Execution time: 0.0099999904632568
array(1) { ["section"]=> string(82) "ambasada-amerikane-thirrje-shqiptareve-aplikoni-per-bursa-brenda-kesaj-date-113200" }