"Ambasada e Hollandës afron avokat nën moton; Kot nuk e ka pasur vrimën pas brekëve”, përmbledhja me reagime humoristike për “kryetarin brekëgrisur”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:02 13-05-2016

Ditën e djeshme është publikuar një videoskandal i kryebashkiakut të Dibrës Shukri Xhelili i cili i ka kërkuar seks një vajze në kërkim të vendit të punës. Më poshtë do mund të lexoni një përmbledhje nga Erion Kristo:

"Reagime humoristike nga fejsbukianet lidhur me kryetarin brekëgrisur"

1. Sot në mëngjes dyqanet e të mbathurave kanë pasur një xhiro të paparë. Arsyet nuk dihen.
2. Brekët e grisme nuk janë reale, po janë një halucinacion i SHQUP-it.
3. Pordha e madhe gris dhe brekët e reja.
4. Kanë qenë brekë Geox, autotranspiranti.
5. I ka pasur brekët me system ajrosjeje.
6. Sa e lodhshme qenka të jesh Kryetar Bashkie. Të ikën dita duke bërë testime.
7. Brekët e grisura janë simbol, ndryshe si do ta kuptojë populli që qeverisë po i bie bretku duke punuar.
8. Vrima po fiton çmime në çdo fushë, që nga letërsia e tani edhe për videon më të mirë.
9. Prokuroria deklaron se: Punën e saj e ka bërë, ka në dorë si provë brekët me vërë.
10. Me punu aq fort sa me tu grisë edhe brekët!
11. Të gjithë e bëjnë, po këtij i ranë brekët me vrimë, dmth shorti.
12. Ajo vrima te brekët më ngjan me reformën në drejtësi.
13. A do marrë dieta për punë jashtë Tirane?
14. "Shukriu" e shkriu edhe këtë akull papunësie.
15. Mo mir me t'shtyp makina MUTIT se sa me t'Q* Shukriu.....tha një vajzë e ndershme, duke dalë nga pubi, në bllok....!
16. O i mjeri popull, o pis milet, a nuk jeni në gjendje të kuptoni që Kryetari është njeri i ndershëm dhe nuk ka vjedhur asnjë lek, sepse brekët e grisura e vërtetojnë këtë...
17. Se bo vaki thotë më njeri që s'ka vende pune...
18. Një kryebashkiak me brekë të grisura në pozicion hamshori tallava.
19. Edhe dhi të zgjebosura, edhe bishtin përpjetë!
20. … ÇAJ SHUKARIE … HIMNI i RILINDJES …!!!
21. Jo më kot politikani duhet ta njohë elektoratin e vetë. Të njohë se me kë ka të bëjë.
22. I marrim brekët me vrimë, i fusim tek Sudja! I nxjerrim që andej me dy vrima!
23. "Punë ka, por nuk ka profesioniste..."
24. Brekë grisur, por DREJTIMI I DUHUR për...hotel!
25. Brekëgrisurit kanë pushtuar institucionet.
26. Ah more Shukri, bëhu shuk tani e struku në ndonjë cep ose var veten në ndonjë qershi!
27. Edhe Shukriu i Rilindjes në Peshkopi qenka fiks "burrrë". ! Kush e ka radhën tani të tregojë burrëriinë...?
28. Rroftë rilindja kuletë-plot e brekë-grisur.
29. Rrobaqepësi rilindas! Qepim brekë me porosi! Shërbim i shpejtë dhe korrekt! Pranojmë porosi 24 orë nëëëë.latenam.com.
30. Duhet të ndryshojë batuta pas skandalit: Aman o vëllezër, se nuk duam as ujë, as bukë, as punë, vetëm ju këtej e tutje, të punoni me mend e jo me ...!
31. Dhe ashtu si pa kuptuar vjen çasti kur "mbërthecka" klasifikohet si "lypje me klas" dhe në vendin e parë katapultohet si aristokratike kënga: "Ti nuk di as me ma lyp".
32. Ore se më lodhët. Nuk i kishte të grisura brekët ai tipi! I kishte të shpuara! Epo, ka diferencë të madhe.
33. Kam përshtypjen se brekët e grisura të kryetarit do shpërqëndrojnë vëmendjen dhe interesin për Reformën në drejtësi...
34. Shukriu s'ka bërë ndonjë gjë kushedi se çfarë, thjeshtë ka zbatuar direktivën e partisë - "punë ka, por duhet profesionistë".
35. Fukarallëku ka rënë edhe në radhët e zyrtarëve tanë. Shihni ç'bëhet, kryetar bashkie me të mbathura të grisura.
36. FUNDJAVES NDRYSHE I LUTEM TU BLEJME BREKE KRYEBASHKIAKEVE ESHTE URGJENTE PLS
37. Breket e grisura?! Ju jeni fshatare dhe nuk merni vesh nga moda! Armani dhe Versace sapo e kane lancuar kete model... I pari qe i bleu ishte Kryetari i Bashkise Peshkopi!
Kontrabande nga Maqedonia!
38. "Ambasada e Hollandes", afron avokat nën moton; Kot nuk e ka pasur vrimën pas brekëve
39. dhe te mendosh qe "Shukri" ne turqisht do te thote "Falenderim". a rrofsh ti o Shukri per ket mbremje ndryshe...!

P.S. shtojini vete humoret e tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072400569915771
array(1) { ["section"]=> string(148) "ambasada-e-hollandes-afron-avokat-nen-moton-kot-nuk-e-ka-pasur-vrimen-pas-brekeve-permbledhja-me-reagime-humoristike-per-kryetarin-brekegrisur-40325" }