Ambasada e SHBA: Heqja e mandatit të Rakipit dhe Rehovicës, pozitive për dekriminalizimin

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 05-01-2018 Ambasada e SHBA: Heqja e mandatit të Rakipit dhe Rehovicës, pozitive për dekriminalizimin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë mirëpret vendimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për ndërprerjen e mandatit të deputetit për Aqif Rakipin dhe Gledion Rehovicën.

Në një deklaratë për media, Ambasada e SHBA shprehet se vendimi i sotëm është i rëndësishëm për procesin e dekriminalizimit.

Reagimi i plotë:

Ambasada e SHBA mirëpret vendimin e sotëm nga KQZ për t’iu hequr mandatet Aqif Rakipit dhe Gledion Rehovicës. Ky vendim është provë pozitive se procesi i rëndësishëm i dekriminalizimit, filluar në dhjetor 2015, vazhdon në Shqipëri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011967897415161
array(1) { ["section"]=> string(94) "ambasada-e-shba-heqja-e-mandatit-te-rakipit-dhe-rehovices-pozitive-per-dekriminalizimin-105540" }