Ambasada e SHBA në Kabul: Kemi të dhëna për një sulm brenda 48 orëve të ardhshme

Publikuar tek: bota, më 12:35 30-11-2015 Ambasada e SHBA në Kabul: Kemi të dhëna për një sulm brenda 48 orëve të ardhshme Ambasada e SHBA ne Kabul

Ambasada e SHBA në Kabul ka marrë raportime të besueshme për një sulm në kryeqytetin afgan, njoftoi të hënën (sot) ambasada, raporton CNN. 

Kërcënimi është për një sulm të mundshëm brenda 48 orëve, thotë ambasada në një deklaratë. “Gjatë kësaj periudhe të një kërcënimi të lartë, Ambasada e SHBA u kërkon me forcë zyrtarëve të SHBA të kenë kujdes ekstrem në lëvizjen në qytet” thuhet në deklaratë.

“Nuk ka detaje të tjera lidhur me targeted, metodat apo sulmin e planifikuar”. Departamenti i shtetit vazhdon ndërkohë që të paralajmërojë qytetarët amerikanë të mos udhëtojnë në Afganistan. “Situata e sigurisë në Afganistan është ekstremisht jo e stabilizuar, dhe kërcënimi për qytetarët amerikanë në Afganistan mbetet kritik” thotë Depatamenti i shtetit sipas CNN. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013093948364258
array(1) { ["section"]=> string(85) "ambasada-e-shba-ne-kabul-kemi-te-dhena-per-nje-sulm-brenda-48-oreve-te-ardhshme-26593" }