Ambasada e SHBA-së jep lajmin e mirë: USAID po ndihmon Shqipërinë me pajisje testimi për COVID-19

Publikuar tek: aktualitet, më 17:15 01-04-2020 Ambasada e SHBA-së jep lajmin e mirë: USAID po ndihmon Shqipërinë me pajisje testimi për COVID-19

SHBA-të përmes USAID Albania, së bashku me OBSH, po ndihmon Shqipërinë me pajisje testimi në laboratore, në luftën kundër pandemisë së COVID-19.

Kësisoj, do të bëhet e mundur rritja e zbulimit të rasteve pozitive dhe gjurmimit të kontakteve të rasteve.

1.PNG

Sot, ISHP ka konfirmuar lajmin se edhe Kina ka ndihmuar vendin tonë me teste për covid-19, pa cilësuar numrin konkret. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097150802612305
array(1) { ["section"]=> string(103) "ambasada-e-shba-se-jep-lajmin-e-mire-usaid-po-ndihmon-shqiperine-me-pajisje-testimi-per-covid-19-200953" }