Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për Llotarinë Amerikane, ja çfarë po ndodh me aplikimet

Publikuar tek: aktualitet, më 17:53 12-10-2017 Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për Llotarinë Amerikane, ja çfarë po ndodh me aplikimet

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka shpërndarë një njoftim në rrjetet sociale ku bën me dije se server qendror i Llotarisë Amerikane është bllokuar.

Ambasada bën me dije se ky bllokim është për të gjithë botën dhe jo vetëm për vendin tonë. Shkaku i këtij problemi ka ardhur për shkak të mirëmbjatjes që i bëhet sistemit sipas ambasadës amerikane.

Më tej në njoftimin e saj selia dipolamtike e SHBA-ve në Tiranë, thotë se do të punohet për të zgjidhur sa më shpjet këtë problem dhe në momentin e parë që do të rregullohet do të njoftohen të gjithë aplikantët.

Serveri qendror i Llotarisë Amerikane edhe në vitet e shkuara ka dalë jashtë sistemit disa herë për shkak të numrit të lartë të aplikimeve që bëhen në të gjithë botën.

Më poshtë njoftimi i ambasadës amerikane: 

Screenshot_10.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021288871765137
array(1) { ["section"]=> string(97) "ambasada-jep-njoftimin-e-rendesishem-per-llotarine-amerikane-ja-cfare-po-ndodh-me-aplikimet-95656" }