Ambasada ruse bën humor me konfliktin në Siri, ja çfarë poston në Twitter (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:57 05-10-2015 Ambasada ruse bën humor me konfliktin në Siri, ja çfarë poston në Twitter (Foto)

Misioni i Rusisë në Nato dhe Ambasada ruse në Britaninë e Madhe, të dyja kanë shpërndarë në llogaritë e tyre zyrtare në Tëitter një fotografi ku bëhet humor me konfliktin në Siri.

Ndërsa fotografia origjinale është postuar nga Ambasada ruse në Emiratet e Bashkaura Arabe. Në të duket një armë kundratank ndërsa pyetja është: “Armatosni grupin e duhur të rebelëve sirianë”.

Në formë kuizi supozohet që përdoruesit të gjejnë se kujt i duhet dhënë kundratanku, grupit të Al-Nusras, Frontit Islamik, Ushtrisë së Lirë Siriane, Ushtria e Muhaxhedinëve, etj. Rusia është kritikuar nga SHBA-të, Nato dhe së fundmi Turqia për sulmet e saj kundë popullatës civile dhe opozitës në Siri.

28816-17jtmd0.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fjalë banale në tekstet mësimore, Ministria: Është rast i izoluar, nuk e kemi miratuar
Flet psikiatri i vrasësit të policit: Ishte pacient i hershëm, policia nuk na pyeti për aksionin »
Article Logic
Execution time: 0.011486053466797
array(1) { ["section"]=> string(83) "ambasada-ruse-ben-humor-me-konfliktin-ne-siri-ja-cfare-poston-ne-twitter-foto-22412" }