Ambasadori amerikan Kosnett: Është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e dialogut

Publikuar tek: rajon, më 22:50 20-07-2019 Ambasadori amerikan Kosnett: Është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e dialogut Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett thotë se është tashmë është koha që Prishtina e Beogradi të kthehen në tryezën e dialogut.

Përmes një postimi në Twitter për 50 vjetorin e uljes së Apollo 11 në hënë, Kosnett jep dhe mesazhin për dialog mes dy vendeve.

'Hulumtimi i hapësirës është një arritje e madhe dhe e papërfunduar. Kështu po ndërtojmë një të ardhme paqësore edhe në Tokë. Është koha që Kosova dhe Serbia të gjejnë rrugën e tyre në tryezën e negociatave', shkruan ambasadaori i SHBA në Prishtinë Philip Kosnett.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071859359741211
array(1) { ["section"]=> string(94) "ambasadori-amerikan-kosnett-eshte-koha-qe-kosova-dhe-serbia-te-gjejne-rrugen-e-dialogut-172821" }