Ambasadori amerikan porosi të qartë kandidatëve kosovarë: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju

Publikuar tek: rajon, më 22:37 20-09-2019 Ambasadori amerikan porosi të qartë kandidatëve kosovarë: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju Ambasadori i SHBA ne Kosove, Phillip Kosnett

Ambasadori i SHBA, Phillip Kosnett i ka dhënë një mesazh të qartë kandidatëve për deputetë, që garojnë në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës, që do të mbahen më 6 tetor.

Në prag të fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, Kosnett tha se zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë nga vetë ata kandidatë.

“Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju. Drejtësia rrjedh nga kandidatët që ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin”, ka shkruar Phillip Kosnett në Twitter.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023789882659912
array(1) { ["section"]=> string(111) "ambasadori-amerikan-porosi-te-qarte-kandidateve-kosovare-zgjedhjet-e-lira-dhe-te-ndershme-fillojne-me-ju-179203" }