Ambasadori britanik ngre alarmin: Në burgjet angleze 762 shqiptarë, 70% nga Shkodra, Kukësi e Dibra

Publikuar tek: aktualitet, më 09:50 06-04-2018 Ambasadori britanik ngre alarmin: Në burgjet angleze 762 shqiptarë, 70% nga Shkodra, Kukësi e Dibra Tryeza e rrumbullakët për “Mundësitë e parandalimit të krimit dhe aktivitetit kriminal tek të rinjtë”

Ambasadori britanik në Shqipëri Dincan Norman, në një tryezë të rrumbullakët nga Shkodra për “Mundësitë e parandalimit të krimit dhe aktivitetit kriminal tek të rinjtë” thekson se krimi i organizuar në vend, përbën një dëm të madh për shoqërinë shqiptare.

Norman u shpreh se në burgjet e Anglisë ndodhen 762 shqiptarë, e se 70% e tyre janë nga Kukësi, Shkodra e Dibra.

Ambasadori shton se pjesa më e madhe e tyre janë të dënuar për trafik droge. Norman shprehet se vihet re rritje e numrit të shqiptarëve që merren me drogë. Të pranishme në tryezën e rrumbullakët janë edhe zv. kryeministrja Senada Mesi dhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sezoni turistik, Klosi paralajmëron: Nga data 1 qershor asnjë biznes…
Qendra e Fizioterapisë në Spitalin Amerikan 3, me shërbimin më të sofistikuar për fëmijët dhe të rriturit »
Article Logic
Execution time: 0.011451005935669
array(1) { ["section"]=> string(102) "ambasadori-britanik-ngre-alarmin-ne-burgjet-angleze-762-shqiptare-70-nga-shkodra-kukesi-e-dibra-115886" }