Ambasadori Donald Lu: Shpresoj të shkoni të gjithë për të votuar

Publikuar tek: politike, më 16:11 19-06-2015 Ambasadori Donald Lu: Shpresoj të shkoni të gjithë për të votuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, ka postuar një mesazh për zgjedhjet në Shqipëri, teksa kujton herën e parë kur ka votuar në vitin 1984 në Kaliforni, Lu thotë së "të votosh do të thotë të jesh pjesë e së ardhmes së kombit tënd".

“Më kujtohet hera e parë që votova, në 1984 në Kaliforni. Ishte e jashtëzakonshme të isha pjesë e diçkaje shumë më të madhe se unë dhe të ushtroja detyrën time si qytetar. Të votosh do të thotë të jesh pjesë e së ardhmes së kombit tënd. Unë shpresoj se të gjithë ju do të shkoni për të votuar të dielën”, shkruan ambasadori Lu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092980861663818
array(1) { ["section"]=> string(69) "ambasadori-donald-lu-shpresoj-te-shkoni-te-gjithe-per-te-votuar-14019" }