Ambasadori i Austrisë përfundon detyrën, Meta e pret në zyrë: Falenderim i posaçëm për promovimin që u bëri maleve të Shqipërisë

Publikuar tek: politike, më 09:11 28-08-2019 Ambasadori i Austrisë përfundon detyrën, Meta e pret në zyrë: Falenderim i posaçëm për promovimin që u bëri maleve të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në Presidencë, ambasadorin e Austrisë, Johann Sattler, i cili ka përfunduar detyrën e tij.

Meta i ka shprehur diplomatit mirënjohjen për kontributin e tij, ndërsa veçon promovimin që ambasadori Sattler u bëri maleve të Shqipërisë.

"Ishte kënaqësi e veçantë të falenderoja ambasadorin e Austrisë, z.Johann Sattler në përfundim të detyrës së tij, për angazhimin e palodhur për forcimin e gjithanshëm të marrëdhënieve të shkëlqyera midis dy vendeve tona. Nuk mungoi dhe një falenderim i posaçëm për promovimin që ambasadori Sattler u bëri maleve të Shqipërisë, ndërsa aktivitetet kulturore ishin mbresëlënëse si asnjëherë më parë", shprehet Meta.

69808016_2453602638019328_286843363708108800_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010548830032349
array(1) { ["section"]=> string(133) "ambasadori-i-austrise-perfundon-detyren-meta-e-pret-ne-zyre-falenderim-i-posacem-per-promovimin-qe-u-beri-maleve-te-shqiperise-176518" }