Ambasadori i BE, SOREKA në skafin e Guardia di Finanza: Po monitorojmë detin për trafiqet e paligjshme (PROJEKTI 20 MILIONË EURO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:32 22-07-2019 Ambasadori i BE, SOREKA në skafin e Guardia di Finanza: Po monitorojmë detin për trafiqet e paligjshme (PROJEKTI 20 MILIONË EURO)

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca e ka shfrytëzuar fundjavën për të ndjekur nga afër punën me projektin SANCAS, një project i BE me qeverinë shqiptare në shumën e 20 milionë eurove këtë vit, për të monitoruar detin, për trafikun illegal të drogërave apo edhe trafikun e qenieve humane.

Në rrjetet sociale Soreca ka publikuar fotot ku ai vetë ka bërë një xhiro me skaf për të parë sesi po zbatohet në terren projekti për të cilin BE i jep Shqipërisë 20 milionë euro, raporton newsbomb.al. Më herët këtë vit, Soreca tha se BE do të asistonte Shqipërinë në luftën e trafikimit të drogës apo edhe zhvillimet social-ekonomike që prekin komunitetet. Programi i ri do të përmirësojë sipas ambasadorit kapacitetet e policisë shqiptare, zyrën e prokurorit të përgjithshëm dhe agjencitë që varen prej tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071389675140381
array(1) { ["section"]=> string(132) "ambasadori-i-be-soreka-ne-skafin-e-guardia-di-finanza-po-monitorojme-detin-per-trafiqet-e-paligjshme-projekti-20-milione-euro-172939" }