Ambasadori i OSBE komenton raportin sekret: S’i verifikuam dot informacionet e mbledhura

Publikuar tek: politike, më 13:12 12-09-2015 Ambasadori i OSBE komenton raportin sekret: S’i verifikuam dot informacionet e mbledhura Florian Raunig

Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Florian Raunig ka komentuar sot raportin publikuar dje nga mediet për lidhjet kriminale dhe pasuritë e Edi Ramës, Ilir Metës dhe Sali Berishës. Raunig ka shprehur keqardhjen që ky raport u bë publik, sepse raporti konfidencial përmban informacione të paverifikuara  prezenca.

“Informacioni nuk përfaqëson politikën e OSBE. Përmbledhja ishte një grumbullim informacioni. Prezenca nuk e verifikoi informacionin e përdorur. Keqardhje që ky informacion u bë publik. Qëllimi i përmbledhjes është pasqyrimi i pretendimeve. OSBE ka marrëdhënie të shkëlqyer me institucionet shqiptare”, tha ambasadori i OSBE-së.

LEXO EDHE:MEDIET PUBLIKOJNE RAPORTIN E OSBE PER LIDHJET KRIMINALE TE RAMES, METES DHE BERISHES. OSBE: U BAZUAM TE JU

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Raporti sekret i OSBE, reagon Berisha: Riciklim i trillimeve të mediave
Sali Berisha vendos lule te memoriali Azem Hajdarit, flet për ata që e vranë »
Article Logic
Execution time: 0.0064961910247803
array(1) { ["section"]=> string(93) "ambasadori-i-osbe-komenton-raportin-sekret-s-i-verifikuam-dot-informacionet-e-mbledhura-20606" }