Ambasadori i ri gjerman përshëndet në gjuhën shqipe: Të forcojmë bashkëpunimin e Shqipërisë me Gjermaninë dhe BE-në (VIDEO-MESAZHI)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:06 22-08-2019 Ambasadori i ri gjerman përshëndet në gjuhën shqipe: Të forcojmë bashkëpunimin e Shqipërisë me Gjermaninë dhe BE-në (VIDEO-MESAZHI) Ambasadori i ri gjerman ne Shqiperi, Peter Zingraf

Ambasadori i ri i sapoemëruar gjerman, Peter Zingraf, ka publikuar një video-mesazh ku shprehu angazhimin e tij në forcimin e bashkëpunimit midis Shqipërisë dhe Gjernamisë.

Ambasadori Zingraf ka publikuar video-mesazhin në faqen e Ambasadës Gjermane në rrjetin social Facebook.

Zingraf theksoi se stafi i ambasadës gjermane do të jetë gjithmonë i angazhuar për qytetarët, si dhe shprehu me padurim dëshirën për të njohur sa më mirë Tiranën, njerëzit dhe të gjithë Shqipërinë në tërësi.

Kujtojmë se përpara dy ditësh, presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi letrat kredenciale ambasadorit të ri gjerman në Shqipëri, Peter Zingrafit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016475915908813
array(1) { ["section"]=> string(135) "ambasadori-i-ri-gjerman-pershendet-ne-gjuhen-shqipe-te-forcojme-bashkepunimin-e-shqiperise-me-gjermanine-dhe-be-ne-video-mesazhi-176063" }