Ambasadori i SHBA Donald Lu, vizitë në Kështjellën e Elbasanit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:03 29-01-2015 Ambasadori i SHBA Donald Lu, vizitë në Kështjellën e Elbasanit Foto nga vizita e ambasadorit Lu ne Elbasan

E ka nisur nga Elbasani rrugëtimin e tij për të njohur Shqipërinë. Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu u takua paraditen e sotme me kryetarin e bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini. Ka shfrytëzuar këtë vizitë për të vizituar Kështjellën e qytetit. Ambasadori, sic informon zyra e shtypit të ambasadës amerikane u ndodh sot në qytetin e Elbasanit për të marrë pjesë në një project të Korpusit Vullnetar të Paqes dhe USAID/Albania, si dhe për të marrë pjesë në një mbledhje të Dhomës Amerikane të Tregtisë. Por ka vizituar përpara këtyre aktiviteteve edhe qytetin.

Qazim Sejdini, prej dy mandatesh drejton Bashkinë Elbasan, i kandiduar nga Partia Socialiste. Zoti Sejdini, pritet që të kërkojë edhe një mandat të tretë në këtë qytet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031752824783325
array(1) { ["section"]=> string(66) "ambasadori-i-shba-donald-lu-vizite-ne-keshtjellen-e-elbasanit-1802" }