Ambasadori i SHBA-Totozanit: Bëni më shumë për burgjet e komunitetin LGBT

Publikuar tek: aktualitet, më 11:30 20-02-2015 Ambasadori i SHBA-Totozanit: Bëni më shumë për burgjet e komunitetin LGBT Nga takimi i meparshem i ambasadorit Lu me Igli Totozanin

Ambasadori amerikan Donald Lu,  i ka kërkuar Avokatit të Popullit Igli Totozani të bëjë me shumë përpjekje për të përmirësuar kushtet e burgut dhe për të adresuar ndryshimet me të cilat përballen LGBT dhe komuniteti rom. Deklaratat e zyrtarit të lartë të SHBA në Tiranë u bënë gjatë takimit paraditen e sotme mes dy zyrtarëve.

“Ne e vlerësojmë punën dhe përpjekjet e institucionit tuaj. Ju do të keni mbështetjen tonë” thotë ambasadori amerikan Lu. “Zoti Totozani, puna juaj nuk është e thjeshtë. Duhet të vini përpara përgjegjësisë autoritetet, pavarësisht përkatësive të tyre politike” theksoi ambasadori.

Deklaratat mes ambasadorit dhe avokatit të Popullit janë shpërndarë në twitter nga ambasada paraditen e sotme (e premte). 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vidhet për skrap ura 4 pas Tunelit të Elbasanit, asnjë polic deri tani në vendngjarje
Lame: Do legalizojmë 5 mijë apartamentet e bregdetit »
Article Logic
Execution time: 0.012763023376465
array(1) { ["section"]=> string(77) "ambasadori-i-shba-totozanit-beni-me-shume-per-burgjet-e-komunitetin-lgbt-3928" }