Ambasadori italian: Duhet kthyer paqja, qeveria të tregojë pjekuri për dialog

Publikuar tek: aktualitet, më 23:05 15-07-2019 Ambasadori italian: Duhet kthyer paqja, qeveria të tregojë pjekuri për dialog

Ambasadori italian Alberto Cutillo, i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Real Story’ u shpreh se opozita nuk mund të vazhdoj më me aksionin radikal.

Sipas Cutillos, ka shenja pozitive se opozita këtë aksion të pazakontë politik po e lë pas krahëve.

Më tej Cutilos shton se tani duhet që palët politike të futen në një fazë tjetër,  siç është ajo e dialogut.

‘Është e qartë se opozita ka bërë zgjedhje të pazakonte që nuk i bëjnë zakonisht partite opozitare. Nuk mund të jetë kjo vazhdimësia, duhet bërë një bilanc, duhet kthyer paqa, duhet hyrë në një fazë me pozitive, me propozueze. Ka disa sinjale, siç janë protestat e fundit, shumë pozitive dhe paqësore. Kjo më bën të mendoj se kemi hyrë në një fazë tjetër të ndryshme të opozitës, nga bojkoti i zgjedhjeve dhe djegia e mandateve’, tha ambasadori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070490837097168
array(1) { ["section"]=> string(82) "ambasadori-italian-duhet-kthyer-paqja-qeveria-te-tregoje-pjekuri-per-dialog-172324" }