Ambasadori italian i shkon në zyrë Arta Markut, zbardhet diksutimi ‘kokë më kokë’

Publikuar tek: politike, më 10:24 05-01-2018 Ambasadori italian i shkon në zyrë Arta Markut, zbardhet diksutimi ‘kokë më kokë’

Kryeprokuroria e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka pritur në zyrë një tjetër ambasador të akredituar në Tiranë.

Marku ka pritur në ambientet e prokurorisë ambasadorin italian, Alberto Cutillo. Mësohet se në takimin e tyre “kokë më kokë” është diskutuar për hetimet e përbashkëta Shqipëri-Itali. Po ashtu, në fokus të diskutimit ka qenë edhe mbështetja e Italisë për goditjen e grupeve kriminale, si dhe pë Reformën në Drejtësi. 

Më herët, Marku ka pritur në zyrën e saj edhe dy ambasadorë të tjetrë, ambasadorin e SHBA, Donald Lu dhe atë të Gjermanisë Susane Schütz

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet Rexhep Qosja: Saimir Tahirit po i shkelen egër të drejtat nga akuzatorët politikë. Kanabisi, lëndë e parë tregtie në kohën e Nanos dhe Berishës
Detaje të reja nga Asambleja e PS: Ndryshimet në sekretariat, largimet, afrimet dhe “ngrirja” e Tahirit »
Article Logic
Execution time: 0.010880947113037
array(1) { ["section"]=> string(85) "ambasadori-italian-i-shkon-ne-zyre-arta-markut-zbardhet-diksutimi-koke-me-koke-105496" }