Ambasadori Lu takim në Presidencë me Nishanin

Publikuar tek: aktualitet, më 12:45 04-03-2015 Ambasadori Lu takim në Presidencë me Nishanin

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu është duke zhvilluar një takim me presidentin Bujar Nishani në selinë e Presidencës. Një ditë më parë ambasadori Lu u takua me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Takimet e ambasadorit amerikan me Bashën dhe Nishanin, vijnë pas akuzave të deputetit Tom Doshi dhe qëndrimit të fortë të mbajtur nga SHBA për këtë çështje.

SHBA në qëndrimin e saj mbështeti vendimin e PS-së për përjashtimin e Doshit, duke u shprehur se deputeti pretendohet të jetë i përfshirë në veprimatari kriminale. Ambasada e SHBA-së ka theksuar disa herë mbështetjen e saj për dekriminalizimin e Kuvendit, në bazë të marrëveshjes së arritur nga opozita dhe maxhoranca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vritet shqiptari 25 vjeçar në Gjermani, shpëton shoku i tij
Prezantimi i Pr/Ligjit për Arsimin e Lartë, vazhdojnë diskutimet »
Article Logic
Execution time: 0.012920141220093
array(1) { ["section"]=> string(50) "ambasadori-lu-takim-ne-presidence-me-nishanin-4945" }