Ambasadori Lu takohet me Didin, premton mbështetje ndaj Policisë Shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 15:11 09-02-2015 Ambasadori Lu takohet me Didin, premton mbështetje ndaj Policisë Shqiptare

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Didi është takuar sot me ambasadorin e SHBA-së Donald Lu, me të cilin kanë biseduar për bashkëpunimin ndër vite midis Shqipërisë dhe SHBA-së, si dhe për ndihmën e vazhdueshme që ky vend jep për Policinë Shqiptare.

Didi ka vlerësuar bashkëpunimin ndërvite me partnerin tonë strategjik SH.B.A, si dhe për mbështetjen e dhënë në disa fusha , atë të Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda, të rendit e Sigurisë Publike, atë të Sigurisë rrugore , si dhe  të ristrukturimit  dhe organizimit të  Strukturave  të Antiterrorit.

Ndërsa Lu ka vlerësuar punën dhe rezultatet e arritura nga Policia e Shtetit, si dhe ka premtuar mbështjetje të mëtejshme për këtë institucion.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO LAJM/ Fadromat në qytetin e Vlorës
Nishani: TAP, projekti i shekullit për Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.011751174926758
array(1) { ["section"]=> string(78) "ambasadori-lu-takohet-me-didin-premton-mbeshtetje-ndaj-policise-shqiptare-2845" }