Ambasadori Lu vizitë në Spaç: Ironike si përplaset brutaliteti njerëzor me peisazhin mahnitës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:53 28-10-2015 Ambasadori Lu vizitë në Spaç: Ironike si përplaset brutaliteti njerëzor me peisazhin mahnitës

Ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Donald Lu ka zhvilluar një vizitë në gërmadhat e burgut të Spaçit, për të cilin ai shprehet se është një dëshmi e gjallë e sakrificave të atyre njerëzve që luftuan për liri dhe kundër tiranisë.

Ka mbetur i tronditur shkruan Lu nga ironia e përplasjes së dëshmisë të brutalitetit njerëzor me bukurinë e peisazhit mahnitës malor të kësaj zone.

Ambasadori amerikan u bën thirrje të gjithë të rinjve shqiptarë që të vizitojnë Spaçin për tu njohur me historitë e atyre guximtarëve që mbijetuan dhe humbën jetën në atë vend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës/ Bajron Nikolli, djali që i pagoi të gjitha detyrimet e energjisë gruas 100 vjeçare
Foto e ditës/ Gjeniu shqiptar në Greqi, 15-vjeçari bën zbulimin e rrallë »
Article Logic
Execution time: 0.011203050613403
array(1) { ["section"]=> string(98) "ambasadori-lu-vizite-ne-spac-ironike-si-perplaset-brutaliteti-njerezor-me-peisazhin-mahnites-24128" }