Ambasadori Soreca takim online me Celibashin e KQZ: Po punohet për kodin e ri zgjedhor, sfidë e madhe rinovimi i kartave të identitetit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:56 20-01-2021 Ambasadori Soreca takim online me Celibashin e KQZ: Po punohet për kodin e ri zgjedhor, sfidë e madhe rinovimi i kartave të identitetit Nga takimi online i ambasadoreve me Ilirjan Celibashin

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Sorca, ka zhvilluar një takimm online me kreun e KQZ Ilirjan Celibashi, dhe thotë se po punohet për zbatimin e kodit të ri zgjedhor.

Sipas ambasadorit, sfidë mbetet rinovimi në kohë i kartave të identitetit.

"Shkëmbim i mirë me kreun e KQZ-në Ilirjan Celibashi. Po punohet për zbatimin e kodit të ri zgjedhor bazuar në marrëveshjen e 5 qershorit. Rinovimi i shumë dokumenteve biometrike të ID është një sfidë e madhe. Ne i bëjmë thirrje qytetarëve të Shqipërisë që t'i rinovojnë ato urgjentisht përpara ditës së Zgjedhjeve", shkruan Soreca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Major i Shërbimit Informativ, kush është ushtaraku që humbi jetën dje në Afganistan; Ministria: Jemi njoftuar në mbrëmje se ka vdekur (FOTO - E PLOTË)
Përplasi për vdekje 10 vjeçaren në Allias, Togat e zeza lënë në burg shoferin Alban Guri »
Article Logic
Execution time: 0.012737989425659
array(1) { ["section"]=> string(140) "ambasadori-soreca-takim-online-me-celibashin-e-kqz-po-punohet-per-kodin-e-ri-zgjedhor-sfide-e-madhe-rinovimi-i-kartave-te-identitetit-235682" }