Ambasadorit Italian i mungon Edi Rama në festën e Republikës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:33 02-06-2015 Ambasadorit Italian i mungon Edi Rama në festën e Republikës Nga festa e pasdites se sotme ne ambasaden italiane

I ka qëlluar shumë ters festa e Republikës ambasadorit Italian në Shqipëri. Eshtë një festë që është zhvilluar në mesin e një fushate të ethshme zgjedhore, dhe padyshim, që ambasadori Italian në Tiranë Massimo Gaiani e ka ndjerë mungesën e kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e zhvilluar pasditen e sotme në rezidencën e ambasadës italiane. 

Edi Rama gjendet në fushatë, në Shqipërinë e mesme dhe e ka pasur të pamundur të paraqitet në aktivitet. Por ndërkohë në ceremoni kanë qenë të pranishëm presidenti Bujar Nishani dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta. Padyshim edhe ministrat kanë qenë prezent, por Gaianit, mund t’i ketë mbetur pak hatri që kryeministri nuk ka qenë prezent.

Ambasadori në fakt nuk duhet të mërzitet. Kryeministri i ka marrëdhëniet shumë të mira me kryeministrin Italian. Madje, edhe me investitorët italianë. Madje, Shqipëria është më e mirëprezantuar edhe në EkspoMilano. Një mungesë në festën e republikës, në fushatën zgjedhore, është e justifikueshme. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087418556213379
array(1) { ["section"]=> string(66) "ambasadorit-italian-i-mungon-edi-rama-ne-festen-e-republikes-12522" }