Ambasadorja amerikane Yuri Kim feston ditëlindjen e parë në Shqipëri, dhe në izolim

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:37 08-04-2020 Ambasadorja amerikane Yuri Kim feston ditëlindjen e parë në Shqipëri, dhe në izolim Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë feston sot ditëlindjen e saj të 49-të.

Kjo është ditëlindja e parë e ambasadores Kim në Shqipëri, e në të njëjtën kohë e para ditëlindje në kohën e një pandemie globale që ka detyruar qindra-miliona njerëz në mbarë botën të vetë-izolohen.

Ambasadorja Kim mori zyrtarisht detyrën në 22 janar.

Yuri Kim ka lindur në 1971 në Korenë e Jugut dhe është rritur në Guam, pjesë e ishullit të Mikronezisë, në Paqësorin Perëndimor.

Kim ka një karrierë të gjatë në diplomacinë amerikane dhe ka qenë pjesë e stafit të disa presidentëve amerikanë. Newsbomb.al i uron gëzuar ditëlindjen ambasadores Kim.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091190338134766
array(1) { ["section"]=> string(89) "ambasadorja-amerikane-yuri-kim-feston-ditelindjen-e-pare-ne-shqiperi-dhe-ne-izolim-201901" }