Ambasadorja e re e SHBA i shkon në zyrë kryeprokurorit Çela, zbulohet për çfarë po diskutojnë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:22 29-01-2020 Ambasadorja e re e SHBA i shkon në zyrë kryeprokurorit Çela, zbulohet për çfarë po diskutojnë

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar në zyrën e kryeprokurorit të Përgjithshëm, Olsian Çela. 

Mësohet se mes tyre po zhvillohet një takim në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme.

Sakaq, bëhet me dije se ata po diskutojnë rreth Reformës në Drejtësi.

Vlen për t’u theksuar se gjatë fjalës së parë së ambasadores në Shqipëri, ajo është shprehur se po pret me shumë kënaqësi të punojë me udhëheqesit në Shqipëri për të zbatuar reformën në drejtësi dhe për të larguar korrupsionin nga sistemi shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066559314727783
array(1) { ["section"]=> string(99) "ambasadorja-e-re-e-shba-i-shkon-ne-zyre-kryeprokurorit-cela-zbulohet-per-cfare-po-diskutojne-193476" }