Ambasadorja Kim e dashuruar me Shkodrën: E dua! Njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artet…

Publikuar tek: aktualitet, më 20:23 22-10-2020 Ambasadorja Kim e dashuruar me Shkodrën: E dua! Njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artet… Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim nuk e ka fshehur dashurinë për qytetin e Shkodrës, teksa është pyetur se çfarë i pëlqen më tepër në Shqipëri.

“Shkodrën e dua”, i tha ambasadorja Kim gazetarit Blendi Fevziu. “Njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artin…”.

“Do të thoja çdo qytet është unik, kjo e bën Shqipërinë kaq mahnitëse. Më kujtohet arkitektura e bukur e Beratit. Plazhet e Himarës, çatitë e gurta të Gjirokastrës dhe eleganca e heshtur e vendit. Shkodrën e dua. E dua Shkodrën, e dini pse? Se njerëzit atje e shijojnë jetën, kuptojnë artet, e dinë kush janë”, tha ambasadorja Kim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KPA s’pyet për “influencën” e ÇIM PEKËS, kushëriri i gazetarit JASHTË DREJTËSISË! Basha kryebashkiak i dha KREDI SI I PASTREHË, por ai bleu shtëpi buzë detit
Djali e akuzoi publikisht, Berisha bën ‘të paditurin’: Nuk e dija se Remzi Hoxha ekzistonte mbi dhé »
Article Logic
Execution time: 0.011214971542358
array(1) { ["section"]=> string(98) "ambasadorja-kim-e-dashuruar-me-shkodren-e-dua-njerezit-atje-e-shijojne-jeten-kuptojne-artet-224781" }