Ambasadorja Kim takim me ministrin Lleshaj: U sqarua për regjistrimin e votuesve

Publikuar tek: aktualitet, më 17:06 01-10-2020 Ambasadorja Kim takim me ministrin Lleshaj: U sqarua për regjistrimin e votuesve Lleshaj me Yuri Kim

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është takuar ditën e sotme me ministirn e Brendshëm Sandër Lleshaj.

Me anë të një posrimi në rrjetet sociale, Kim shkruan se bashkëpunimi i SHBA me Shqipërinë për zbattimin e ligjit është shumë i fortë, ndërsa ka thënë se ministri e ka sqaruar mbi akuzat për regjistrimin e votuesve.

Prej dy ditësh minsitri Lleshaj është akuzuar nga Partia Demokratike se po manipulon listën e zgjedhësve.

“Kisha një diskutim shumë të mirë sot me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj mbi bashkëpunimin e fortë të SHBA për sigurinë dhe zbatimin e ligjit. Diskutuam gjithashtu përgatitjet për zgjedhjet, përfshirë zbatimin e identifikimit biometrik siç është rënë dakord. Ai më sqaroi për pyetjet që kisha në lidhje për regjistrimin e votuesve”, shkruan ambasadorja Kim.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010465145111084
array(1) { ["section"]=> string(86) "ambasadorja-kim-takim-me-ministrin-lleshaj-u-sqarua-per-regjistrimin-e-votuesve-222353" }