Ambasadorja Kim takon ministren e Drejtësisë: Diskutuam prioritetet e 2021, Reforma në drejtësi po ecën përpara, hap pas hapi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:00 28-01-2021 Ambasadorja Kim takon ministren e Drejtësisë: Diskutuam prioritetet e 2021, Reforma në drejtësi po ecën përpara, hap pas hapi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kims hkruan se me Gjonajn kanë diskutuar për prioritetet e e vitit 2021, duke përfshirë kuorumin në Gjykatën e Lartë.

Kim thotë se Reforma në Drejtësi po ecën përpara hap pas hapi.

“Takim me Ministen e Drejtësisë Gjonaj Etilda për të rishikuar arritjet e vitit të kaluar dhe për të diskutuar përparësitë për 2021, duke përfshirë kuorumin në Gjykatën e Lartë dhe gjykatat më të pastra. Reforma në Drejtësi po ecën përpara - hap pas hapi. Le të vazhdojmë përpara,” shkruan Kim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD nuk është në Kuvend, por Gramoz Ruçi nxjerr vendimin: BESNIK MUSTAFAJ zgjidhet me mandat 5 vjeçar në bordin e RTSH (DOKUMENTI)
Vota e emigrantëve, Celibashi: Pak kohë në dispozicion (Tregon filtrat që do përdoren për dekriminalizimin) »
Article Logic
Execution time: 0.012998819351196
array(1) { ["section"]=> string(129) "ambasadorja-kim-takon-ministren-e-drejtesise-diskutuam-prioritetet-e-2021-reforma-ne-drejtesi-po-ecen-perpara-hap-pas-hapi-236714" }