Ambasadorja Yuri Kim ka një mesazh për shqiptarët pas komunikimit me ministren Manastirliu

Publikuar tek: politike, më 16:49 06-04-2020 Ambasadorja Yuri Kim ka një mesazh për shqiptarët pas komunikimit me ministren Manastirliu Ambasadorja Yuri Kim

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë “online” me ministen e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Në thelb të diskutimeve ka qenë lufta ndaj pandemisë së koronavirusit. Ambasadorja Kim ka edhe një mesazh për shqiptarët, që të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi.

“Fola me Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu (përmes videos) për ta falenderuar atë dhe punonjësit e sistemit shëndetësor shqiptar për luftën ndaj koronavirusit. E rëndësishme është për këdo që të vazhdojë të qëndrojë në shtëpi! (Foto kur u takuam në Shkurt)”, shkruan ambasadorja Kim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092000961303711
array(1) { ["section"]=> string(97) "ambasadorja-yuri-kim-ka-nje-mesazh-per-shqiptaret-pas-komunikimit-me-ministren-manastirliu-201601" }