Ambicia e Behgjet Pacollit për t’i hyrë politikës në Shqipëri

Publikuar tek: politike, më 21:40 19-04-2016 Ambicia e Behgjet Pacollit për t’i hyrë politikës në Shqipëri

Biznesmeni i famshëm Behgjet Pacolli kaloi një periudhë mjaft të shkutër në politikën e Kosovës, për gati dy muaj në postin e Presidentit dhe rreth tre vite zëvendëskryeministër.

Por mesa duket biznesmeni i suksesshëm planifikon t’i hyjë politikës në Shqipëri. Pasi tregon një ngjarje të shkurtër që i ndodhi teksa po kthehej nga Shqipëria ku ai u ndal pak çaste pranë një bariu i cili i sugjeroi t’i futej politikës në Shqipëri, Pacolli as nuk ka refuzuar dhe as nuk ka pranuar, por thjeshtë i është përgjigjur “Jemi një”.

“Të dashur miq, Isha në Shqipëri, ku gjatë rrugës duke udhëtuar me makinë u takova me një bari me një tufë të madhe delesh të cilat kishin bllokuar rrugën. Unë pothuajse e ndalova makinën time dhe bariu me pa për një çast dhe m'u drejtua me emër dhe më tha: duhet me u angazhuar në politikë në Shqipëri! Ne të duam shumë! E falenderova shumë, dhe i thashë: Jemi një”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090959072113037
array(1) { ["section"]=> string(67) "ambicia-e-behgjet-pacollit-per-t-i-hyre-politikes-ne-shqiperi-38108" }