Ambulanca përplaset me 'BMW X5' në Sarandë, plagoset rëndë infermierja, niset me helikopter drejt Traumës

Publikuar tek: aktualitet, më 08:14 21-09-2020 Ambulanca përplaset me 'BMW X5' në Sarandë, plagoset rëndë infermierja, niset me helikopter drejt Traumës Ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Sarandë, ku një ambulancë është përplasur me një makinë.

Si pasojë ka mbetur e plagosur rëndë infermierja  57 vjeçare me iniciale A.R, e cila është nisur me urgjencë drejt spitalit të Traumës.

Në momentin që është aksidentuar ambulanca ka qenë duke shkuar të marrë një të sëmurë.

Ajo është përplasur me një "MBW X5" me targa angleze. I plagosur ka mbetur edhe drejtuesi i BMW-së.

"Rreth ores 04:21, në kryqëzimin e quajtur “Kolagji”, lagja nr.2, Sarandë, një autoambulancë e spitalit të Sarandës me drejtues shtetasin A.K., 54vjeç, banues në Sarandë është perplasur me mjetin tip BMË, me drejtues shtetasin K.K., 24 vjeç, banues në Sarandë.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasja A.R., rreth 58 vjeçe, në gjëndje të rëndë shëndetsore

Ndërsa dy drejtuesit e mjeteve janë lënduar lehtë jashtë rrezikut pë jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit", thotë policia.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010358095169067
array(1) { ["section"]=> string(109) "ambulanca-perplaset-me-makinen-ne-sarande-plagoset-rende-infermierja-niset-me-helikopter-drejt-traumes-221064" }