Amerika e shqetësuar për ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e ardhshme

Publikuar tek: bota, më 22:33 02-08-2018 Amerika e shqetësuar për ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e ardhshme Dan Coats dhe zyrtarët e tjerë

Zyrtarët më të lartë të Shteteve të Bashkuar të Amerikës kanë thënë se rreziku i ndërhyrjeve ruse në zgjedhjet e ardhshme amerikane është ende i lartë.

Dan Coats, Drejtori i Shërbimeve amerikane të Zbulimit, paralajmëroi se Rusia vazhdon përpjekjet për të dobësuar dhe përçarë Shtetet e Bashkuara para votimeve.

“Vazhdojmë të shohim një fushatë të gjerë nga Rusia për të dobësuar dhe përçarë Shtetet e Bashkuara”, është shprehur Coats në një konferencë për shtyp.

Sipas tij, Presidenti Donald Trump u ka dhënë udhëzime të gjitha shërbimeve që kanë për detyrë ruajtjen e sigurisë kombëtare, si të trajtojnë rrezikun në rast të ndërhyrjeve nga jashtë për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjeku zbulon shkakun e vdekjes së prezantuesit të njohur
Europa drejt kaosit nga vala e të nxehtit ekstrem »
Article Logic
Execution time: 0.010735988616943
array(1) { ["section"]=> string(71) "amerika-e-shqetesuar-per-nderhyrjet-ruse-ne-zgjedhjet-e-ardhshme-129983" }