Amerika ka pranuar vetëm 11 refugjatë sirianë

Publikuar tek: bota, më 17:22 15-04-2018 Amerika ka pranuar vetëm 11 refugjatë sirianë

Vetëm 11 refugjatë sirianë janë pranuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vitin 2018. Shifrat janë bërë publike vetëm pak orë pasi SHBA dhe aleatët nisën një seri bombardimesh mbi Siri duke rrezikuar të shkaktojnë rindezjen e konfliktit.

Ky numër azilkërkuesish nga Siria është në kontrast të thellë me atë të viteve të mëparshme.

Në vitin 2015, gjatë presidencës së Barack Obamës, 2,192 refugjatë sirianë u pranuan në SHBA.

Ky numër u rrit ndjeshëm në 2016-ën kur në vend hynë 15,479 sirianë dhe gjatë vitit tjetër u pranuan 3,024 sirianë.

Kanë qenë të shumtë ata qytetarë amerikanë e të huaj që në rrjetet sociale i kanë konsideruar veprimet e SHBA-ve si hipokrizi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011674880981445
array(1) { ["section"]=> string(52) "amerika-ka-pranuar-vetem-11-refugjate-siriane-116992" }