Amerikanët sulm ajror kundër Shtetit Islamik, të paktën 30 persona të vdekur (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 12:44 19-02-2016 Amerikanët sulm ajror kundër Shtetit Islamik, të paktën 30 persona të vdekur (FOTO)

Një sulm ajëror kundër Shtetit Islamik ka shkaktuar të paktën 30 viktima në Sabratha të Libisë. Siç raporton gazeta New York Times sulmi është kryer nga avionët amerikanë.

Amerikanët kanë sulmuar një ndërtesë, në të cilën ndodheshin bdenra njerëz të Shtetit Islamik duke vrarë të paktën 30 persona. Sulmi është bërë në afërsi të kufirit të Libisë dhe të Tunizisë.  

Mësohet se mes shumë komandantë të Shtëtit Islamik janë transferuar në Libi kohët e fundit nga Iraku dhe nga Siria, raporton BBC. 

11hartaa

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vjedhin portofolin dhe hajduti i dërgon një letër: “Mbajta paratë për të blerë Marijuana” (FOTO)
Dënohet me burgim të përjetshëm për vrasje, por ai është vetëm… 4 vjeç (Historia) »
Article Logic
Execution time: 0.011664867401123
array(1) { ["section"]=> string(86) "amerikanet-sulm-ajror-kunder-shtetit-islamik-te-pakten-30-persona-te-vdekur-foto-32995" }