Amerikani u dënua për foton e Ramës me Obamën, Salianji: Në SHBA nuk ka mundësi të kërcënojë prokurorë

Publikuar tek: kulture-art, më 15:26 01-10-2019 Amerikani u dënua për foton e Ramës me Obamën, Salianji: Në SHBA nuk ka mundësi të kërcënojë prokurorë

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka reaguar lidhur me vendimin e gjykatës për të dënuar me 4 muaj burg shtetasin amerikan që ndërhyri për foton e kryeministrit Rama, me ish presidentin Obama.

Përmes një statusi në 'Facebook', Salianji shprehet se drejtësia vonon por nuk harron.

Sipas ish-deputetit, në Amerikë Rama nuk ka mundësi të falsifikoje dosje dhe të kêrcënoje prokurorë dhe gjykatës.

'E ka ves!! Kushdo përdoret pastaj shitet, hidhet, leshohet dhe më pas harrohet sikur mos kishte ekzistuar. Keshtu ka ndodhur me shumë shtetas shqiptarë ish ministra, ish deputete ish kryetarë bashkie apo kriminelë janë ose në burg ose drejt burgut për shkak se I kanë shêrbyer Ramës për ta ngjitur drejt pushtetit abuziv! Kështu ndodhi dhe në ??.
Drejtësia vonon por nuk harron, në ?? nuk ka mundësi të falsifikoje dosje dhe të kêrcënoje prokurore dhe gjykatës!', shkruan Salianji.

72162052_2544870938868700_3062308709930631168_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072231292724609
array(1) { ["section"]=> string(107) "amerikani-u-denua-per-foton-e-rames-me-obamen-salianji-ne-shba-nuk-ka-mundesi-te-kercenoje-prokurore-180422" }