Amnistia, ky është burgu në Shqipëri që s’liron sot asnjë person

Publikuar tek: aktualitet, më 10:09 14-01-2017 Amnistia, ky është burgu në Shqipëri që s’liron sot asnjë person

Sot, 731 persona të dënuar në gjithë Shqipërinë kanë përfituar amnisti dhe kanë lënë dyert e qelive.

Por ka një burg në Shqipëri që s’ka mundur të hapë dyert për ansjë nga të burgosurit e tij. Nga paraburgimi i Kukësit s’ka dalë asnjë person, jo vetëm për shkak të numrit të vogël të personave që mbahen aty por edhe për natyrën e veprës penale.

Kryesisht, personat që kanë përfituar nga amnistia janë ata të cilët kanë qenë në prag të përfundimit të dnëimit apo ata të cilët kanë kryer vepra penale si: përdorim narkotikësh, vjedhje energjie, apo edhe dhunë në familje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Amnistia nxjerr nga burgu Prokurorin, lihet i lirë Haxhi Giu
Qëllohet me armë zjarri para derës së shtëpisë në Bllok menaxheri i diskos së famshme në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.010498046875
array(1) { ["section"]=> string(69) "amnistia-ky-eshte-burgu-ne-shqiperi-qe-s-liron-sot-asnje-person-65486" }