Amnistia nxjerr nga burgu Prokurorin, lihet i lirë Haxhi Giu

Publikuar tek: aktualitet, më 09:54 14-01-2017 Amnistia nxjerr nga burgu Prokurorin, lihet i lirë Haxhi Giu

Nis lirimi i të dënuarve nga amnistia dhe lirohet prokurori i dënuar për korrupsion.

Nga 731 persona që përfituan amnsiti, përfitues është edhe prokurori i njohur i Krujës, Haxhi Giu. Gykata e Apelit për Krimet e Rënda e kishte dënuar me 2 vite e 4 muaj burg prokurorin Haxhi Giu. Ish-prokurorit i kishin mbetur edhe 9 muaj e disa ditë nga dënimi.

Haxhiu Giu, u dënua për “korrupsion” së bashku me dy persona të tjerë, pasi tentoi që kundrejt pagesës prej 29 mijë euro të favorizonte një të dyshuar të arrestuar për "prodhim, mbajtje dhe shitje të lëndëve narkotike".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajza e përdhunuar në Kamëz rrëfehet në polici: E njoha në Facebook, do takoheshin në lokal por...
Amnistia, ky është burgu në Shqipëri që s’liron sot asnjë person »
Article Logic
Execution time: 0.013533115386963
array(1) { ["section"]=> string(65) "amnistia-nxjerr-nga-burgu-prokurorin-lihet-i-lire-haxhi-giu-65485" }