Ana e trishtë e festës në Elbasan, shikoni fotot kontrast që nxjerrin keq Edi Ramën

Publikuar tek: aktualitet, më 11:18 15-03-2017 Ana e trishtë e festës në Elbasan, shikoni fotot kontrast që nxjerrin keq Edi Ramën

Festa e Ditës së Verës në Elbasan ka regjistruar kontraste të mëdha sociale.

Nga njëra anë shkëlqimi dhe bollëku pa kufi, e në anën tjetër ata, të varfrit, të braktisurit dhe të pashpresët dhe lypsët e rrugës.

Gjatë Ditës së verës në Elbasan u shpenzuan qindra milionë lekë. Lokalet kanë qenë të mbushura plot duke servirur gjithë të mirat. Më të pasurit kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit. Por një kategori mezi ka pritur që të zbardhë dita që të gjejnë në kazanë ndonjë copë mish, ballokume, frut apo zaire tjetër. Shkurt vend kontrastesh të dhimbshme..

Dy foto të siguruara nga 180.al dhe infoelbasani.al dëshmojnë këtë realitet të trishtë. Në njërën janë disa njerëz që kërkojnë çtë mundin në kazanin e plehrave, dhe në tjetrën një lypës i ulur në bulevard ndërsa aty parakalonte kryeministri Edi Rama.

 

photo-2-4-1024x7651489561601.jpg

 

photo-1-1024x765_11489561599.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zjarr në Bibliotekën Kombëtare të Tiranës, dyshohet për punonjës të bllokuar në katet e nëndheshme
ALARMI: “Ja si u bënë me të shtrenjta biletat e avionit në vendin tonë nga dje...” »
Article Logic
Execution time: 0.011452198028564
array(1) { ["section"]=> string(88) "ana-e-trishte-e-festes-ne-elbasan-shikoni-fotot-kontrast-qe-nxjerrin-keq-edi-ramen-71970" }