Analisti Andi Bejtja: E ndjej detyrë qytetare ta them me zë të lartë, ja përse e përkrah këtë protestë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:45 24-02-2017 Analisti Andi Bejtja: E ndjej detyrë qytetare ta them me zë të lartë, ja përse e përkrah këtë protestë

Analisti dhe gazetari i njohur Andi Bejtja ka renditur disa arsye se përse e përkrah protestën e opozitës. Teksa shpjegon arsyet, ai shprehet se e ndjen detyrë qytetare ta thotë me zë të lartë mendimin e tij.

“Nëqoftëse e kam përkrahur këtë protestë.... 

E kam përkrahur këtë protestë në radhë të parë sepse besoj me të vërtetë që devijimi i votës për shkak të parave të pista të kanabisit është rrezik real.

 E kam përkrahur së dyti, mund të them dhe se pari, sepse ishte paqësore dhe nuk kishte asgjë të ngjashme me dhunën e 21 janarit.

Sapo të filloj të bëhet e ngjashme me të kjo protestë nuk është me kauza ime. Këtë e ndjej detyrë qytetare ta them me zë të lartë”,-shkruan gazetari Andi Bejtja.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vodhën biçikletën, themeluesi i “Ecovolis” shpërblen personin që jep informacion mbi hajdutin
Marshuesit e Zharrëzës: Mos na përmendni te çadra e legenave, jemi për hesap tonë »
Article Logic
Execution time: 0.010562896728516
array(1) { ["section"]=> string(106) "analisti-andi-bejtja-e-ndjej-detyre-qytetare-ta-them-me-ze-te-larte-ja-perse-e-perkrah-kete-proteste-69841" }