Analisti i ‘fut frikën’ Kryemadhit: LSI është partia më e rrezikuar nga PD për votat

Publikuar tek: politike, më 23:04 01-12-2020 Analisti i ‘fut frikën’ Kryemadhit: LSI është partia më e rrezikuar nga PD për votat Skender Minxhozi - Monika Kryemadhi

Analisti Skënder Minxhozi ka parashtruar disa nga hipotezat e tiju në lidhje me atë që mund të ndodhë në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai tha përballë Monika Kryemadhit se votat e LSI mund të jenë të rrezikuara nga dy partitë më të mëdha në vend, sidomos nga PD.

“Kam përshtypje që ju dhe zotin Basha ju bashkon diçka e madhe, oponenca kundër kësaj qeverie. Në anën tjetër, mua kalkulimi i votave më çon drejt një shahu jo fort të lehtë dhe brenda koalicionit tuaj. Unë mendoj, mos e merrni për fyerje se LSI vështirë se vlen sërish një çerek milioni vota. Ka marrë një numër të tillë votash, që ishte dhe përtej parashikimeve në 2017-ën.”, tha Minxhozi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frrok Çupi kapet ashpër me Dumën, Gjekmarkaj: Të kishte vëlla kjo të lidhte aty, por do ta bëj unë pastaj... ti meriton të pështyhesh (Gazetarja ndërpret emisionin)
‘E shoh shumë të ngjitur LSI-në dhe PS-në’, Kryemadhi tregon socialistët të cilëve nuk mund t’ua thotë ‘FJALËN E FUNDIT’ »
Article Logic
Execution time: 0.014901161193848
array(1) { ["section"]=> string(88) "analisti-i-fut-friken-kryemadhit-lsi-eshte-partia-me-e-rrezikuar-nga-pd-per-votat-229838" }