Analisti: Në 30 qershor pritet përplasje reale, një pikë ku do të ndërrojë gjithçka

Publikuar tek: aktualitet, më 22:29 15-04-2019 Analisti: Në 30 qershor pritet përplasje reale, një pikë ku do të ndërrojë gjithçka

Analisti Andi Bejtja është shprehur mbrëmjen e sotme në Opinion se përplasja reale mes opozitës dhe qeverisë do të jetë në 30 qershor.

'Kjo situatë do rrezikohet më shumë. Ka një datë, data 30 do jenë zgjedhjet. Çfarë do bëjnë këta njerëz. Përplasja reale pritet të jetë 30 qershori. Do jetë një pikë që do ndërrojë gjithçka. Një lider vizionar dhe mund të tërhiqej. Po shkojmë në një përplasje civile', u shpreh Bejtja.

Mirëpo ky argument i analistit u kundërshtua nga gazetarja Anila Basha e cila u shpreh se qytetarët kanë të drejtë të votojnë ose jo. Sipas Bashës është e drejtë e qytetarëve të shkojnë në 30 qershor në kutitë e votimit dhe të shprehin mendimin e tyre me votë, ashtu sikurse një pjesë tjetër nuk do të marrin pjesë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhjetra qytetarë në pritje, makina e policisë humbet durimin dhe futet me të kuqe (Video)
Zjarri shkatërrues në Notre-Dame, prokuroria e Parisit nis hetimet »
Article Logic
Execution time: 0.0089640617370605
array(1) { ["section"]=> string(88) "analisti-ne-30-qershor-pritet-perplasje-reale-nje-pike-ku-do-te-nderroje-gjithcka-160576" }