Andi Bejtja i bën një pyetje të vështirë Ramës për dy kamarierët që i ka shokë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:31 11-04-2020 Andi Bejtja i bën një pyetje të vështirë Ramës për dy kamarierët që i ka shokë Rama-Bejtja

Analisti Andi Bejtja kap një detaj të fortë nga paketa ekonomike e qeverisë Rama duke i lënë këtij të fundit "detyrë" të gjejë “gjeagjëzën”.

“Gjeagjeza nga Paketa Ekonomike e Qeverisë! Kam dy shokë kamarierë, me rrogë të njëjtë; të dy pa punë nga Corona: të dyve i është thënë e njëjta fjalë nga pronarët respektivë "nuk kam mundësi"! Njëri do marrë 26 mijë lekë nga Paketa se është biznes i vogël, punonte te klubi lagjes, tjetri nuk merr se punonte në një bar në qendër që konsiderohej biznes i madh....Pyetje: nga ndryshon kamarieri parë nga kamarieri i dytë?”, shkruan Bejtja.

Kësaj pyetjeje mund t’i japë përgjigje vetëm Rama dhe ekspertët që e këshillojnë atë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094420909881592
array(1) { ["section"]=> string(85) "andi-bejtja-i-ben-nje-pyetje-te-veshtire-rames-per-dy-kamarieret-qe-i-ka-shoke-202227" }